pompy ciepła

pompy ciepła

Jakie macie doświadczenia z gruntowymi pompami ciepła? Kto wam w ogóle wykonywał montaż w Białymstoku, ogólnie woj. podlaskie najbardziej mnie interesuje.

CHatka-eKo

Posty: 1

 
Zastanawiałem się pomiędzy kotłem gazowym, czy metodami hybrydowymi ogrzewania, ale okazało się, że gruntowa pompa ciepła teraz ze wszystkimi technologiami wygrywa. Też mnie to na początku zaskoczyła, ale taka jest prawda. Montaż, wszystko zlecałem w http://www.energodom.com.pl/, wcześniej się spotkaj przy Legionowej na spokojnie i pogadaj.

mario72k

Posty: 5

 
Rozsądne koszty montażu na gruntowe pompy ciepła masz w Białymstoku przez http://www.energodom.com.pl/, Legionowa 9/1. Ogólnie spoko, bo tylko gruntowe instalują i masz pewność, że zrobią to dobrze. Jak szukasz innej technologii to niestety nie pomogę, ale ta raczej optymalna, jeszcze na Podlasiu :)

Kleooo6

Posty: 2

 
Do budownictwa pasywnego powiedziałbym tylko technologie OZE, bo jak to sobie inaczej wyobrażasz? Porównaj sobie też współczynnik wykorzystywania energii odnawialnej w różnych technologiach.

Kwatuszek

Posty: 19

 
Dodałem do gruntowej jeszcze ogrzewanie ścienne i jest naprawdę bardzo dobrze pod kątem ogrzewania ogólnego. Według mnie realnie to spore oszczędności przez lata, tam nie ma się nic stać pod kątem obniżenia wydajności.

Robuś

Posty: 21

 
Zawsze masz konsultacje i audyt, czy dana pompa będzie pasowała do danej nieruchomości, a jeżeli coś się nie zgadza to zostaniesz poinformowany, więc spokojnie.

Wygodniś22

Posty: 7

 
Tylko instalacje gruntowych pomp ciepła http://www.energodom.com.pl/, więc się opłaca nawet ocenić technologię, bo skoro mają takie zamówienia to znaczy, że technologia doceniania. Po drugie gruntowa pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym, czy pasywne chłodzenie latem to bajka. Energetyczna klasa A+++, nawet lepiej wychodzi od kotłów gazowych.

Złoty

Posty: 7

 
Potwierdzam, że gruntowe pompy ciepła w krajowych warunkach cieszą się teraz największą popularnością. Cenowo może i droższe od tych bardziej klasycznych, natomiast w wydajności to mocno wygrywają.

nimert98

Posty: 15

 
Redukcja CO2 to może być nawet czynnik kluczowy przy budowach w przyszłości, więc już lepiej dzisiaj o to zadbać, żeby nie bujać się z modernizacją.

Czarek

Posty: 4

 
To idź i porozmawiam o działaniu pompy ciepła, przecież gruntowa to najlepsza, jeżeli chodzi o klasę energetyczną.

bruklin187

Posty: 11